Ana sayfa Köşe Yazısı  KULA’DA SİYASİ KULİS DEDİKODULARI

 KULA’DA SİYASİ KULİS DEDİKODULARI

516
0
PAYLAŞ

PERŞEMBENİN GELİŞİ ÇARŞAMBADAN BELLİ

Sevgili Okurlar,
Kula’da her dönem olduğu gibi bu önümüzdeki 31 Mart 2019 mahalli seçimler öncesi siyasi kulisler yapılıyor. Bu durumda gündem mahalli seçimler olunca sokağın sesini kaleme alıp sizleri haberdar etmek istedim.

İşyerlerinde, kahvehanelerde, pastanelerde ve evlerdeki toplantılarda gündem mahalli seçimler ve seçimlerde kimlerin Belediye başkan adayı olacağı ile ilgili partiler ittifak yapmazdan önce, AKP, CHP, MHP, İYİ PARTİ’DEN kimlerin aday olacağı veya kimlerin genel merkezler tarafından aday gösterileceği konuşuluyordu. Ancak Partiler İttifak yapınca dengeler tamamen değişti. Kesin olmayan bilgilere göre, Manisa Büyükşehir Cumhur ittifakında MHP’ye, Millet İttifakında ise İYİ Partiye bırakıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Manisa ziyaretinden bir gün önce, Manisa AKP’nin hakkıdır diyen AKP’li eski milletvekili ve Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selçuk Özdağ partisine isyan bayrağını çekti. Geçen Cumartesi tüm gözler Manisa’da açılış programlarına katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan’da iken Özdağ ise çoktan CHP İl Başkanı ve İyi Parti yönetimiyle görüşmeye başlamıştı. Bugün Sözcü Gazetesi’nden Veli Toprak’ın haberine göre MHP Manisa’da mevcut Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ü tekrar aday gösterdi,  AK Parti ise aday çıkarmadı. Atalarımız ne de güzel söylemiş Perşembenin gelişi çarşambadan bellidir’.  Millet İttifakında henüz ilçeler için durum netlik kazanmasa da Kula’nın İYİ Parti’de kaldığı, Cumhur İttifakında ise MHP’li Belediyelerin MHP’ye AKP’li Belediyelerin ise AKP’ye kaldığı iddia ediliyor. Kula’da şuan tek gerçek ve net olan Cumhur İttifakı’nda MHP aday çıkaracak ve AKP bu adayı destekleyecek.

KULA’DA SİYASİ KULİS DEDİKODULARI

Kula’da MHP’li Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Ankara’ya giderek adaylık müracaatını yapan tek kişi. Onun dışında Millet ve Cumhur ittifakında partilere adaylık için medeni cesaret gösterip de müracaat eden başka bir civanmert yok. Kulislerde ise AKP’li bazı yöneticilerin, Hüseyin Tosun’un Cumhur İttifakı’nın ortak adayı olması halinde Cumhur İttifakına destek vermeyecekleri konuşuluyor. Bununla birlikte AKP’li bu yöneticilerin eski Belediye Başkanı Halil Gülcü veya Aytekin Şadan gibi isimleri Millet ittifakının adayı olarak çıkartıp destekleyecekleri iddia ediliyor. AK Parti Genel Başkanı ve MHP Genel Başkanları’nın ittifak ruhuna zarar verilmemesi için verdiği beyanatlar ortadayken Kula’da AKP’li bazı yöneticilerin ittifaka ters bu tür girişimleri kulağa pek hoş gelmiyor. Yine eski belediye başkanlarından Selim Aşkın’ın ise yakın çevresine hazırlıkları yapın talimatı verdiği ve İYİ Parti’den aday olacağı iddiaları da halkın ağzında sakız oldu. Tabii ki tüm bu söylentilerde adı geçen Hüseyin Tosun, Halil Gülcü, Selim Aşkın ve Aytekin Şadan bu iddiaları teyit etmiş değiller fakat çıkıp bu dedikoduları yalanlayan da yok. Biz bu söylentilerini dedikodudan ibaret olarak görsek bile vatandaş bunu konuşuyor, böyle biliyor. Kısa bir süre sonra adaylar elbette MHP ve İYİ PARTİ Genel merkezleri tarafından açıklanacaktır.

Şimdiden Kula için alınacak karar ve varılacak sonuçların ilçemize hayırlar getirmesini temenni ediyoruz.

Yorum Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here