Ana sayfa Ekonomi Başkan Tosun, “ Laf Değil, İş Ürettik”

Başkan Tosun, “ Laf Değil, İş Ürettik”

466
0
PAYLAŞ

Kula Belediyesi ve Akar Tekstil işbirliğiyle Kula’da inşası süren tekstil fabrikası şantiyesinde, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun ve Akar Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Hayrettin Akar incelemelerde bulundu.

Kula Belediyesi ve Akar Tekstil işbirliğiyle Kula’da iş olanaklarını arttırmak ve ilçenin ekonomik kalkınmasını sağlamak amacıyla hayata geçirilen tekstil fabrikası inşaatı son sürat devam ediyor. Fabrika inşaatını yerinde incelemek ve proje ile ilgili son protokolü imzalamak için Kula’ya gelen Akar Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Hayrettin Akar, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun’u ziyaret etti. Ziyarette, Akgün Mahallesi 854 Ada 1 Parsel’de kayıtlı olan 11 dönümlük alan üzerinde Tekstil Atölyesi kurulması işinde son protokol olan ‘İstihdam ve İşsizliği Önleme’ protokolü Başkan Hüseyin Tosun ve Akar Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Hayrettin Akar tarafından imzalandı. Atılan imzaların ardından tekstil fabrikası şantiyesinde incelemelerde bulunan Başkan Tosun ve Hayrettin Akar inşaatın gidişatı ve proje detayları hakkında yetkililerden bilgi aldı. Fabrika inşaatı biter bitmez Kula’da faaliyetlerine 11 dönümlük fabrikada devam edeceklerini ve Kula’da istihdamı arttıracaklarını belirten Hayrettin Akar, projenin hızlı bir şekilde ilerlemesinde büyük emekleri olan Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun’a teşekkür etti. Prefabrik olarak inşa edilen fabrika inşaatı tamamlandığında 2 bin Kulalıya iş olanağı sağlayacak bir ekmek kapısı haline gelecek.

 Başkan Tosun; “Bu İşin Sonunda Kula’nın Geleceği Var”

Kula Belediyesi tarafından yapımı süren tekstil fabrikası ile ilçenin geleceğini inşa ettiklerini ifade eden Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun; “ Tekstil Fabrikası için ilk imzamızı 22 Haziran 2018’de atmıştık. Şöyle geriye dönüp baktığımızda hızlı ve emin adımlarla Kula’nın geleceğini inşa ettiğimizi görüyorum. Kula’nın dönüm noktası olacak bu projede duyduğum heyecanı ilk günkü gibi halen yaşıyorum. Kulamızı geliştirmek, uygar seviyeye çıkarmak ve ekonomik açıdan kendi kendine kalkınan bir ilçe yapmak için gecemizi gündüzümüze katarak çalışıyoruz. Biz, Kula’ya laf değil iş ürettik. Bugünde projenin son imzası olan istihdam ve işsizliği önleme protokolünü imzaladık. Kulamıza hayırlı uğurlu olsun. Gayret ve emekleri için başta Akar Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Hayrettin Akar olmak üzere, emeği geçen herkese teşekkür ederim” diye konuştu.

Yorum Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here