Ana sayfa Eğlence Başkan Tosun’un 2019 Yeni Yıl Mesajı

Başkan Tosun’un 2019 Yeni Yıl Mesajı

235
0
PAYLAŞ

Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, yeni yıl dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. 2019 yılının Kula halkına ve tüm insanlığa barış, kardeşlik ve huzur içerisinde sağlıklı bir yaşam getirmesini dileyen Başkan Tosun, 2018’in Kula adına önemli projelerin hayata geçtiği bir yıl olduğunu belirtti.

Kula’nın 2018 yılında yeni hizmetlerle buluştuğunu belirten Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun; “ 2018 yılı Kula için çok verimli bir yıl olarak geçti. Göreve geldiğimiz günden bu yana ilçemizi her yönden daha da ileriye götürebilmek adına projeler ürettik ve bunları hayata geçirmenin gayret ve çabası içinde olduk. Gencinden yaşlısına kadar her kesimden ve yaştan vatandaşlarımızın istek ve taleplerine çözüm bulmaya çalıştık. Biz Kula Belediyesi olarak çalışmalarımızda gücümüzü her zaman vatandaşlarımızdan alarak o çalışmalarımızı başarılı birer faaliyete dönüştürdük. İlçemizin ulvi hedeflerine ulaşması, modern ve yaşanılabilir bir kent olması yolunda hizmet ve yatırımlarımız bugün olduğu gibi bundan sonra da devam edecektir. Kulamızda 2018 yılında, turizm, spor, alt yapı, üst yapı, sağlık ve ekonomi gibi birçok alanda ilerleme kat ettik. 2019 yılın da aynı şevk ve heyecanla görevimizi yerine getireceğiz. Kula’nın çağdaş ve uygar bir ilçe olması için çalışacağız” dedi.

Başkan Tosun; “ Kula’da Aydınlık Yarınlar İnşa Ediyoruz”   2019 yılında Kula’yı hak ettiği yere taşıyacaklarını ifade eden Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun; “Kulamız, geride bıraktığımız görev süresince hayata geçirdiğimiz çalışma ve projelerle artık terk edilen değil tercih edilen bir şehir haline geldi. 2018 yılında olduğu gibi yeni yılda da yeni projelerimiz ile Kulamıza hizmet etmeye devam edeceğiz. 2018 yılında Kula’nın en büyük kanayan yarası olan işsizliğine çözüm ürettik ve Akar tekstil iş birliği ile ilçemize 14 milyon TL’lik yatırım ile ilk etapta 1000 şimdide 2000 kişiye iş olanağı hedefiyle tekstil fabrikasının inşaat sürecini başlattık. İnşallah 2019 yılında en kısa zamanda tamamlanacak ve birçok vatandaşımıza ekmek ve umut kapısı açılmış olacak. Bunun yanında 25 Milyon TL’lik yatırım ile 286 kilometre civarında şehir içi doğalgaz hattı döşeme çalışmasını başlattık. Bu sayede Kulamız artık temiz bir hava ve çevreye kavuşacak. Kula adına gelip geçici projeler değil ömürlük çalışmaları ürettik. Zaferiye Mahallesi Gölyeri mevkiinde yeni zahire ve modern hayvan pazarı projesinin artık sona yaklaştık. Tarihi evlerin restorasyon çalışmalarına hız kesmeden devam ediyoruz. Kula Asri mezarlığında gasilhane hizmet binası kazandırdık. Kulada merkez ve merkezden uzak mahallelerimiz de  altyapı ve üstyapı sorunlarını çözüme kavuşturarak yaşanılabilir bir Kula’yı oluşturmuş olacağız. Bunların yanı sıra inşa süreci devam eden yeni devlet hastanesi ve Spor Toto Teşkilat Başkanlığı tarafından yapımı süren Spor Kompleksi yeni yılda tamamlanarak hemşerilerimizin hizmetine girmesini temenni ediyorum. Kulamızda daha aydınlık yarınlarda yaşamak ümidiyle yeni yılın  ülkemize, milletimize, Kulamıza ve tüm İslam Âlemi’ne hayırlar getirmesini diliyorum” dedi.

Yorum Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here