Ana sayfa Eğitim Başkan Tosun, RoboKula Maker Atölyesi’nin Açılışına Katıldı  

Başkan Tosun, RoboKula Maker Atölyesi’nin Açılışına Katıldı  

306
0
PAYLAŞ

Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Hacı Ömer Özboyacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Bilişim Teknolojileri Bölümü RoboKula Maker Atölyesi açılışına katıldı.

Geleceğin yazılım, bilişim ve robot teknolojileri uzmanlarını ülkeye kazandırmak Bilişim Teknoloji Bölümü öğrencilerinin çalışmalarını daha rahat sürdüre bilmeleri amacıyla Hacı Ömer Özboyacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde RoboKula Maker Atölyesi açıldı. Hacı Ömer Özboyacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen açılış programına, Kaymakam Kemal Duru, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Siyasi Partilerin İlçe Başkanları, Sivil Toplum Kuruluş Temsilcileri, kurum amirleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Programda atölyenin kurulmasında yardım ve destekleri olanlara teşekkür plaketi taktim edildi.

 Başkan Tosun; “Geleceğin Bilişimcilerini Desteklemeliyiz”

 Geleceğin bilişimcilerinin Kula’dan çıkacağını ifade eden Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun;  “ Geleceğimiz gençlerimizin en iyi şartlarda eğitim alabilmesi için desteklemeliyiz. Günümüz artık bildiğiniz gibi teknoloji ve bilişim dünyası haline geldi. Çocuklarımızın bu yöndeki olan eğilimlerini eğitimle tamamlamalıyız. Hacı Ömer Özboyacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri de bu konuda çok güzel bir çalışma yapmış. Bilişim Teknolojileri Bölümü öğrencilerinin daha rahat ortamda çalışabilmesi için RoboKula Maker Atölyesini kurmuşlar. Çalışmalarından dolayı öğretmenlerimizi tebrik ediyorum. Öğrencilerimizin de bu gözel ve donanımlı atölyede derece getirecek çalışmalara imza atacaklarını düşünüyorum” dedi.

 

 

 

 

 

Yorum Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here