Ana sayfa Kula JEOPARK KULA BELEDİYESPOR VOLEYBOL TAKIMI

JEOPARK KULA BELEDİYESPOR VOLEYBOL TAKIMI

544
0
PAYLAŞ

Heyecanlanırız. Yarışmalarda final, varış çizgisine yaklaşan sporcuların gayretine nefesine son çabalarına adeta ortak oluruz. 100 m koşuları çok daha heyecan verir. Atılan adımlar uçarcasınadır. Birbirlerine yakın koşan sprinterlerin kokusu rüzgarı ensenizde omzunuzun üstündedir  ipi göğüslemek için hindi gibi kabaran göğüsler sonunda tavus kuşu gibi rengarenge boyanır.

Bisikletin üzerinde yumak olmuş adeta bisikletin gidonu selesi zinciri olmuş bisikletli dört altı sekiz silindirli motorun pistonları gibi pedallara öyle bir basar ki emme basma piston gibi çalışan bacaklar kaslar sona gelinceye kadar biz de pedala basar gibi ayağa kalkar teşvik ederiz.

Arkası dönük kaleyi görmeden atılan pası yakalamak isteyen futbolcu önce bir havalanır, yatar, topu ayağına oturtur, diğer ayağını güç almak ister gibi aşağıya indirirken topu tutan ayağı sert, bütün gücüyle tahminen kaleyi hedefler. Havalanan ağlar ayağa fırlayan taraftar boru şeklini almış dudaklar gol sesi ile tribünleri inletirken biz de televizyonun karşısında bu eşsiz pozisyonu havaya fırlayarak ellerimiz salonun tavanına değecek şekilde kollarımızı kaldırır sevinç çığlıkları atarız.

Golü atanın, ipi göğüsleyen şampiyonun, bisikleti ile yumak olmuş bisikletlinin yerinde olmak isteriz. Hatta birçok başarılı sporcunun duyduğu hazzı duymak isteriz. Öyle duygular yaşarız ki bu gayret karşısında gözlerimiz dolar.

Voleybolcularda böyledir. Filenin üstünden karşı tarafa geçecekmiş gibi havalanan sporcu topa öyle bir vurur ki çizginin sınırladığı sahaya gömer, topun zıplama özelliği olmasa orada mıhlanıp kalacak zannedersiniz.

Bu sporcular olmasa bu heyecan duyulmasa hiçbir çocuk bu tür sporlara özenmez ben de böyle olacağım demez her farklı spora branşa eğilimi olan kabiliyeti olan çocuğun bu sporcularda bir idolü vardır. Tüm gayreti heyecanı hayali onun gibi olmaktır. Onlar gibi olmak onları seyretmek onların heyecanlarını başarılarını yaşamakla ile olur.

Kula Jeopark Voleybol Takımı’nın lige tekrar dönmesine bu yüzden sevindim. Bu yüzden Kula gibi önemli ancak sesini duyuramayan bir ilçenin; büyükşehirlerin, kentlerin, metropollerin zengin takımlarıyla boy ölçüşmesine sevindim.

Böyle bir ilçenin voleyboldaki başarısı, bu seviyeye gelmesi, her minik sporcunun maddiyatla, büyük kentlerde yaşamakla olmadığının bir göstergesidir.

Bu başarının azimle, yılmadan çalışmayla olacağının bir umut ışığının parlaklığı, göz kamaştırmasıdır.

 

Yorum Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here