Ana sayfa Siyaset Cumhurbaşkanı Erdoğan; MHP’ye Jest İçin “Niye Olmasın” Dedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan; MHP’ye Jest İçin “Niye Olmasın” Dedi

451
0
PAYLAŞ

AK Parti grup toplantısı sonrasında gazetecilerin sorularına yanıtlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ittifak konusunda MHP’ye Adana, Mersin, Osmaniye ve Manisa’da jestiniz olabilir mi sorusuna   “Niye olmasın” ifadeleri ile karşılık verdi.

AK Parti grup toplantısında 20 İlin Belediye Başkan Adaylarını açıklayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul adayının MHP ile ortak bir açıklama olup olmayacağının sorulması üzerine Erdoğan, “Sadır Bey MHP adına Mehmet Bey benim adıma teknik çalışmaları yapıyorlar. Neticelendirdikten sonra bize taktim edecekler, kalan yerleri de inşallah biz Sayın başkan ile birlikte oturup konuşacağız ve nihayete erdireceğiz” şeklinde konuştu.
MHP’nin yaptığı gibi AK Parti’nin de aday açıklamayacağı illerin olup olmadığının sorulması üzerine Erdoğan, “Bizim de var. Bizim de benzer şeylerimiz var. Karşılıklı mutabakat yapıyorsak, karşılıklı jestlerimiz tabii ki olacak” dedi.
Erdoğan, MHP lideri Devlet Bahçeli ile görüşme olup olmayacağını sorusuna “Her zaman tabii ki” diye cevap verirken, jestin Adana, Mersin, Osmaniye ve Manisa’da olup olmayacağı sorusuna ise “Niye olmasın” ifadeleri ile karşılık verdi.

Kaynak: İHA

Yorum Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here