Ana sayfa Kula MASKİ’DEN KULA’YA CANSUYU

MASKİ’DEN KULA’YA CANSUYU

304
0
PAYLAŞ

MASKİ Genel Müdürlüğü, Kula ilçe merkezinin içme suyu kapasitesini arttırmak için planladığı 7 adet içme suyu sondajının ilkini tamamladı. Hacımahmutlu mevkiinde açılan içme suyu sondajından saniyede 7 litre verim elde edildi.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, il genelinde yaşayan vatandaşların daha sağlıklı, kaliteli ve yeterli içme suyu tüketmelerini sağlamak adına çalışmalarına devam ediyor. İçme Suyu Dairesi Başkanlığı, mevcut sondajlardaki su miktarının zamanla azalmasından dolayı Kula ilçe merkezinin içme suyu kapasitesi arttırmak için 7 adet yeni sondaj çalışması başlattı. Hacımahmutlu mevkiinde 140 metrede delgi çalışmasının tamamlandığı içme suyu sondajından saniyede 7 litre verim elde edildi ve numune alım işlemi gerçekleştirildi. Manisa Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Faik Şentürk, MASKİ Kula İlçe Şefi Mahmut Kırkağaçlı ile birlikte çalışmaları yerinde inceledi.

Başkan Tosun; “ Hacımahmutlu Mahallemiz Kesintisiz Suya Kavuştu”

İnsanlar ve diğer canlılar için vazgeçilmez ve mucizevi bir kaynak olan suyun, vatandaşların sıkıntısız ve sağlıklı bir şekilde ulaşabilmesi amacıyla çalıştıklarını belirten Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, “Manisa Büyükşehir Belediyesi, MASKİ ve Kula Belediyesi işbirliğinde vatandaşlara daha sağlıklı ve kesintisiz içme suyu sağlamak için sondaj çalışmaları devam ediyor. Hacımahmutlu Mahallesi mevkiindeki ilk sondajın delgi işlemi tamamladı ve saniyede 7 litre gibi verimli bir suya ulaşıldı. Numune alım işlemi tamamladı ve analiz sonuçlarına göre de en yakın zamanda suyumuzu ilçe merkezine ulaştıracağız. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’e, MASKİ Genel Müdürümüz Yaşar Coşkun’a ve emeği geçen herkese teşekkür ederim. Mahallemize de Hayırlı olsun” dedi.

 

Yorum Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here