Ana sayfa Manisa Kula’nın Köprülü Kavşak Sorunu, TBMM Gündemine Taşındı

Kula’nın Köprülü Kavşak Sorunu, TBMM Gündemine Taşındı

649
0
PAYLAŞ
DCIM100MEDIADJI_0010.JPG

Ankara-İzmir karayolunun geçtiği Kula ilçesindeki trafik sorununa çözüm bulunmasını isteyen CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi BAKIRLIOĞLU Kula’nın trafik sorununu meclis gündemine taşıdı.


Altyapı ve Ulaştırma Bakanı Mehmet Cahit TURHAN’a soru önergesi veren BAKIRLIOĞLU, E-96 karayolunun Kula ilçesi içerisinden geçen bölümünde köprülü kavşak ve battı çıktı tünel yapılması için bir çalışma olup olmadığını, eğer varsa inşaata ne zaman başlanacağını sordu.

Hem ilçeye giriş-çıkışı hem de ana yoldaki trafiği rahatlatmak amacıyla, Kula’da yaşayan vatandaşların ve idari ve yerel yöneticilerin ilçe merkezine köprülü kavşak ve battı çıktı tünel yapılmasını sık sık dile getirdiklerini fakat seslerini duyuramıklarını belirten CHP Milletvekili BAKIRLIOĞLU önergesinde; ülkenin en önemli karayollarından birisi olan E 96 Ankara-İzmir yolu Manisa’nın Kula, Salihli, Ahmetli ve Turgutlu ilçelerinin içinden geçmektedir. Bu yol aynı zamanda Manisa ili sınırları içerisinde Denizli, Antalya, Balıkesir ve İstanbul yollarına bağlantı sağlamaktadır. Yoldaki araç yoğunluğu bu ilçelerimizde trafik sıkışıklığına ve çok sayıda kazaya neden olduğundan Turgutlu ve Salihli ilçelerimizde köprülü kavşak ve battı çıktı tünel inşaatları ile sorun aşılmaya çalışılmaktadır. Fakat aynı sorunların yaşandığı Kula ilçemizde bu yönde bir çalışma bulunmamaktadır. Kula ilçemiz Ankara – İzmir karayolunun iki yanında yerleşmiş bir ilçedir. Bu yüzden yol üzerindeki kavşaklarda her yıl onlarca maddi hasarlı, yaralanmalı ve maalesef ölümlü kazalar meydana gelmektedir. Karayolunun ilçe merkezi içerisinde kalan bölümünde bulunan çok sayıda trafik ışığı nedeniyle yoğun günlerde ve saatlerde trafik sıkışıklığı yaşanmaktadır. Özellikle ilçe merkezine giriş çıkışı sağlayan Alparslan Türkeş kavşağı en çok sorun yaşanan bölgedir ifadelerine yer verdi. Manisa Büyükşehir Belediyesinin Kula’ya köprülü kavşak ve battı çıktı tünel yapılması ile ilgili yapacağı çalışmalara Bakanlıkça izin verilmediği iddialarını da soran Ahmet Vehbi BAKIRLIOĞLU iddialar doğru ise nedeni nedir diye sordu.

Kaynak: chpgundemi.com

Yorum Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here