Ana sayfa Kula Başkan Tosun, Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği Toplantısını Katıldı

Başkan Tosun, Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği Toplantısını Katıldı

296
0
PAYLAŞ

Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği Ekim Ayı Meclis Toplantısına katıldı.

Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği Ekim Ayı Meclis Toplantısı, Kahramanmaraş’ta gerçekleştirildi. Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun ve Kula Belediye Meclis Üyesi Mehmet Karaayak’ın da katıldığı meclis toplantısında faaliyet raporu, kesin hesaplar, komisyon raporu, Dünya Birleşik Kentler Birliği’ne üyelik görüşmeleri yapıldı. Ayrıca, toplantının ana konusu jeotermal kaynakların değerlendirilmesi ile ilgili teşvikler anlatıldı.

Kula’nın geleceği jeotermal kaynakları açısından oldukça zengin olduğunu ifade eden Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, “Kula ciddi bir enerji kaynağının üstünde olmasına rağmen bu enerjilerin kullanılması noktasında kısır kalmıştır. Çok amaçlı olarak kullanılabilen jeotermal kaynakları Kula’da maalesef sınırlı, hamam ve kaplıca suyu olarak değerlendirilmiş ve ileriye dönük bir yatırım yapılmamıştır. Tarımdan turizme, enerjiden kent ısıtmasına kadar çok geniş bir yelpaze sunan jeotermal su kaynakları iyi bir çalışma ile geleceğin en önemli yatırım aracı haline getirilebilir. Her fırsatı değerlendirerek gelecek nesillere kaliteli ve yaşanabilir bir Kula bırakmak için çalışmalarımıza hızla devam edeceğiz” dedi.

 

Yorum Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here