Ana sayfa Köşe Yazısı KULA DEVLET HASTANESİ, SAĞLIK OCAĞINA MI DÖNÜŞÜYOR ?

KULA DEVLET HASTANESİ, SAĞLIK OCAĞINA MI DÖNÜŞÜYOR ?

1533
0
PAYLAŞ

Kula’dan Merhaba…

Çok değerli hemşerilerim, saygıdeğer Medya 45 okuyucuları…

Bu yazımda sizlere Kula Devlet hastanesinden bahsetmek istiyorum. Belki benim bu yazımı okuyunca bazı Siyasi parti yöneticileri kızacaklardır.. Ancak ben yinede gerçekleri yazmak istiyorum. Sevgili okuyucularım. Kula Devlet hastanesi Merhum hemşerimiz Demokrat Parti Sağlık Bakanlarından Dr. Nafiz Körez tarafından hizmete açıldı. Yaklaşık 68 yıldır hizmet veren Kula Devlet Hastanesinde mevcut 50 yatak var.

Kula Devlet Hastanesinden komşu ilçelerden gelen hastaları da hesaplarsak genelde 60 bin vatandaşımız faydalanıyor. Bir zamanlar Sağlık raporu da verilebilen Kula devlet hastanesi son yıllarda adeta sağlık Ocağına döndü. İlçemizdeki iktidar partisi yetkilileri yeni modern hastane binası yapılıyor diye müjde veriyorlar. İçinde doktor olmayan bir hastane binasının her yeri altınla kaplansa kime faydası olacak. Kula ve çevresinde yaşayan 60 bin kişiye öncelikle doktor lazım. Bugün için Kula devlet hastanesinde kadrosu bulunan1 Kadın doğum,2 göz,1 KBB 1 Çocuk,1Nöroloji ve Üroloji doktoru  kadroları boş  komşu ilçelerden haftanın iki günü geçici olarak 1 Göz, 1 Kadın Doğum,1 Çocuk  ve bir KBB doktoru geliyor ve hasta bakıyor. Ben yetkililere soruyorum bir bayan kardeşimizin gece sancısı tutsa acaba ne yapacak. Bu ailenin özel arabası yoksa ya taksi kiralayacak veya komşusuna rica edecek ve 45 kilometre yol gidecek. Bu sırada anne ve karnındaki bebeğe bir şey olursa sorumlusu kim olacak. Ayrıca diğer 3 branşta çok önemli Çocuk, Göz ve K.B.B. hastaları yakınları ile birlikte günde 200 kişi Salihliye gidiyor. Bu insanlarda hem zaman bakımından hem de maddi bakımdan mağdur oluyorlar. Bu arada Salihli’deki özel hastanelerde Kula’dan ücretsiz servis kaldırarak hasta toplamaya çalışıyor.

KULA’YA ÖNCE DOKTOR LAZIM
Kula’ya hastane binasından önce doktor lazım. Belki yöneticiler gerekçe olarak yeni hastane yapılınca doktorda gelecek diyeceklerdir. Nöroloji ve Üroloji branşlarında fazla doktor olmadığı için o kadrolara atama yapılması mümkün olmuyor. Ama diğer doktor atamaları her zaman olabilir. Kula halkı Yeni Hastane açılasıya kadar çilemi çekecek. Halkımız Sayın yöneticilerden biran önce sorununu çözmelerini bekliyor. Doktor ataması  Sağlık Bakanlığı’nın kapısını aşındırmakla olur yoksa yazı yazmakla olmaz. Benim  görüşüm ve düşüncem bu yönde, konuyla ilgili takdiri ise Kula halkına ve okuyucularıma bırakıyorum. Saygılarımla…

Yorum Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here