Ana sayfa Kula Doğalgazın İlk Kazması Bakan Kasapoğlu’nun katılımları ile Vuruldu

Doğalgazın İlk Kazması Bakan Kasapoğlu’nun katılımları ile Vuruldu

338
0
PAYLAŞ

Kula Belediyesi ile AKSA Enerji arasında gerçekleştirilen Doğalgaz Dağıtım işbirliği kapsamında Kula’ya döşenecek 25 Milyon TL’lik yatırım ile 286 kilometre civarında doğalgaz hattının hazırlanan tören ile Kulalı Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun katılımları ile ilk kazması vuruldu.

Manisa’ya yaptığı bir dizi temas ve ziyaretler kapsamında memleketi Kula’yı da ziyaret eden Kulalı Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Kula Belediyesi ile AKSA Enerji arasında gerçekleştirilen Doğalgaz Dağıtım işbirliği kapsamında Kula’ya döşenecek olan 25 Milyon TL’lik yatırım ile 286 kilometre civarında doğalgaz hattının ilk kazmanın vurulacağı başlangıç törenine katıldı. Törene, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muahrrem Kasapoğlu, Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, AK Parti Manisa Milletvekili Murat Baybatur, Ak Parti  Manisa Milletvekili Sema Kıvırcık Kaplan, Kula Kaymakamı Kemal Duru, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, Siyasi Parti Temsilcileri, Manisa Büyükşehir ve Kula Belediyesi Meclis Üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşları üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Günün anlam ve önemine dair konuşmaların yapıldığı törende, Zaferiye Mahahallesi’nden başlayarak tüm İlçeyi kapsayacak olan 25 Milyon TL’lik yatırım ile 6.5 kilometresi çelik hat ve servis hatlarıyla birlikte olmak üzere toplamda 286 kilometre civarında doğalgaz hattının temeli dualar eşliğinde atıldı. Törenin ardından Spor Toto Teşkilat Başkanlığı tarafından yaklaşık 11 Milyon liralık dev yatırım ile Kula’ya kazandırılan spor kompleksi çalışmalarını incelendi.

 Başkan Tosun; “Kulamıza Layık İşler Yapmaya Çalışıyoruz”

Bugünün Kula için tarihi bir dönüm noktası olduğunu ifa eden Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun; “Büyük devletimizin görevi ve sorumluluklarından en önemlisi vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmaktan ibarettir. Bugün Kula’da doğalgaz hizmeti ile halkımızın hayatının kolaylaşacağını görmek bu ilçenin Belediye Başkanı olarak bu hizmetin bana nasip olması beni çok mutlu etti. Göreve geldiğimiz günden bu yana Kula’nın menfati için çalıştık. Bunlardan bir tanesi, Yüklenici firma Aksa Doğalgaz ile yaptığımız çalışma ve görüşmeler neticesinde işte bugün Karataş’tan doğalgazın ilk kazmasını vuruyoruz. İlçe merkezindeki tüm mahallelerimizi kapsayacak ve bugün buradan başlayacak altyapı çalışmalarıyla doğalgazı inşallah 2019’un ilk altı ayında Kula’ya vermeyi istiyoruz.  İnşallah, bundan böyle Kula’da temiz hava soluyacağız. Bilindiği üzere Kulamız, tarihiyle, kadim kültürüyle jeolojik yapısı ve doğal güzellikleri ile Manisa’nın göz bebeği, Ege’nin incisi, Türkiye’nin ilk ve tek jeoparkıyla ülkemizin turizm meşalesidir. Kulamıza layık işler yapmak dışa olan göçü önlemek amacıyla Akar tekstil işbrliği ile 1000 kişilik istihdam projemizi faaliyete geçirdik. Bunun yanında Spor Toto Teşkilat Başkanlığı tarafından özellikle Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun destekleri ile 11 Milyon liralık dev yatırım ile Kula’ya kazandırılan spor kompleksimiz sona yaklaşıyor. Yapılan hizmetlerin Kulamıza hayırlı uğurlun olmasını diliyor. Desteği olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Bakan Kasapoğlu; “ Kula Bizim Göz Bebeğimizdir”

Medeniyet beşiği ve şehirlerin bilgesi olan Kulaya gelmekten ve hemşehrileri ile  kavuşmanın mutluluğu ve heyecanı içerisinde olduğunu ifade eden Kulalı Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu; “Değerli hemşerilerim, bizim hizmetlerimiz yalnız bugünle sınırlı değildir. Görevimiz bugün atacağımız adımlarla ülkemizi, yarınlarımızı geleceğe hazırlamaktır. Bugün burada değerli bir hizmetin açılışına hizmet etmek benim için ayrı bir anlam ifade etmektedir. Bu hizmetin Kulaya hayır ve bereket getirmesini temenni ediyorum. Kulaya hizmet etmek gerçekten bir onurdur. Spor Toto Başkanlığı görevim döneminde Kulanın çocukları ve gençleri için yarım kalmış okul inşaatlarından, spor tesislerine kadar değişik hizmetlere vesile olduk. İnşallah bundan sonrada Kulamızın gençlerinin, çocuklarının, insanlarının sosyal, kültürel, sportif alanlarda gelişimi için ve yarınlarda daha donanımlı olması için elimizden gelen katkıyı sunacağız ve var gücümüzle çalışacağız. Kula bizim gözbebeğimizdir, Manisa toprağımızdır, gönlümüz daima sizlerledir. Bir an evvel doğalgaza kavuşmanız ve hizmetlerin tamamlanması için gereken neyse hem ben hem arkadaşlarım daima gerekeni yapacağız. Biliniz ki ata, ana,  baba ocağız ile Ankara arasında bir gönül köprüsü oluşmuştur. Kula Belediye Başkanımız değerli kardeşim Hüseyin Tosun’un Kula’ya yapmış olduğu başarılı hizmetlerinin devamını diliyorum” dedi.

Yorum Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here