Ana sayfa Kula Başkan Tosun’dan 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı

Başkan Tosun’dan 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı

304
0
PAYLAŞ

Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Başkan Tosun mesajında, Gaziler, ülkenin medarı iftiharı, vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan abideleridir ifadesini kullandı.

Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, vatanın ve milletin ebedi bekası için kendilerini feda eden gazilerin 19 Eylül Gaziler Günü’nü kutladı. Başkan Tosun kutlama mesajında; “Türkiye Cumhuriyeti, tarihin her döneminde büyük bir baskı ve tehdit altında kalmıştır. Vatanımızı kendi egemenliği altına almak isteyen bu kötü güçlere karşı atalarımız yüreğindeki her daim vatan, millet ve bayrak sevgisi ile Türk milletinin kolay kolay yıkılmayacağını göstermiştir. Uğruna binlerce canın feda edilmesi sonucu kazanılan bu vatanı bizlere emanet etmişlerdir. Bizlerde sonuna kadar sahip çıkmaya gayret göstereceğiz. Bugün, bu vatan uğrana kendilerini feda eden gazilerimizin günü, kahraman Gazilerimizin Ülkemizin bağımsızlığı, Vatanımızın bölünmez bütünlüğü, birlik ve beraberliği için gösterdiği fedakarlık ve kahramanlıklar hafızalarımızdan hiçbir zaman silinmeyecektir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e yol arkadaşlığı yaparak gözlerini hiç kırpmadan, korkusuzca vatanı savunmuşlardır. Var olan hiçbir dünyevi kıymetle ölçülemeyecek değerde ve önemde olan gazilerimiz; Ülkemizin medarı iftiharı, vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan abideleridir. Bugün, Millet olarak, birlik ve beraberlik içinde bağımsız ve hür yaşıyorsak bunu aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize borçluyuz. Bu düşüncelerle başta cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa

Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi minnet ve rahmetle anıyor, hayattaki gazilerimize sağlıklı bir ömür dileklerimle şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Yorum Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here