Ana sayfa Kula Kula’dan 41 Hacı Adayı Dualarla Uğurlandı

Kula’dan 41 Hacı Adayı Dualarla Uğurlandı

356
0
PAYLAŞ

Kula’da Diyanet işleri Başkanlığı Haç ve Umre Genel Müdürlüğü Organizasyonunda kutsal topraklara giden 41 hacı adayı Şah Süleyman camide düzenlenen törenle uğurlandı.

Şah Süleyman Camii’nde İkindi namazından önce hacı adayları için mevlidi şerif okundu. Daha sonra İlçe müftüsü Kamil Kırgız, burada yaptığı konuşmada, “Kula’dan 2018 hac dönemi için birçok vatandaşımız müracaat etti. Bunlardan 41 kardeşimiz bu kutsal topraklara gitmeye hak kazandı. İlçemizden Kutsal topraklara giden bu 20 erkek 21’i kadın toplam 41 hacı adayımız haclarını yapmak için gidiyor” dedi. Hacı adaylarından kutsal topraklarda sabırlı olmalarını isteyen Kırgız “Yolculuk esnasında ve hacdaki izdihamlar nedeniyle kimseyi kırmadan ve kırılmadan memleketinize dönmenizi arzu ediyoruz. Rabbimizin, üzerinizde olan hakkını yerine getirmek üzere hacca gidiyorsunuz. Orada ibadetlerinizi yerine getirecek ve inşallah günahsız olarak geri döneceksiniz. Bu sizlere Allah’ın bir lütfüdür. Bunu iyi değerlendirin” diye konuştu.

Uğurlama merasiminde hacı adaylarının yakınlarından ayrılırken duygusal anlar yaşadığı görüldü. Hacı adayları 18 Eylül tarihinde Türkiye’ye haç görevlerini tamamlamış olarak dönecekler.

 

Yorum Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here