Ana sayfa Kula Kula Mezbahası, Kurban Bayramına Hazır

Kula Mezbahası, Kurban Bayramına Hazır

347
0
PAYLAŞ

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Kula Belediyesi işbirliğiyle 1 yıl önce Kula’ya kazandırılan modern mezbahada yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde hazırlıklar tamamlandı. Kurban Bayramı’nda açık olacak olan mezbaha, Kulalıların steril ortamda kurbanlarını kesmelerine imkan sağlayacak.

Kula Belediyesi, vatandaşların her türlü ihtiyacına yerinde ve anında hizmet veriyor. Kurban Bayramı’nda vatandaşların, kurban ibadeti yapabileceği modern mezbaha imkanları kolaylaştırarak büyükbaş ve küçükbaş hayvan kesmek isteyen vatandaşlara tam teşekküllü olarak hizmet sağlayacak. Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, gölyeri mevkiinde bir yıldır hizmet veren modern mezbahada 1 yılda 300 büyükbaş, 1500 küçükbaş hayvan kesimi yapıldığının altını çizerek vatandaşlara kazasız belasız bir bayram geçirmelerini diledi.

Başkan Tosun, açıklamasının devamında; “Kurban Bayramı’nda vatandaşların rahatça ibadet yapabileceği tesisler ile bu bayramı sorunsuz ve eziyete dönüştürmeden tamamlamalarını sağlayacağız. İnsanlar artık evlerinde kurban kesiminden çok mezbahaneye yöneliyor. Her yıl yaşanan yoğunluk nedeniyle büyük ve küçükbaş hayvan kesimleri eziyete dönüşebiliyor. Büyükşehir Belediyemizle birlikte yaptığımız Gölyeri mevkisindeki modern mezbahada vatandaşlarımız steril ortamda ibadetlerini yapılacaktır. Şimdiden tüm İslam aleminin Kurban Bayramı’nı kutlarım” dedi.

Yorum Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here