Ana sayfa Kula Başkan Tosun’dan, Kurban Pazarı’na Bayram Ziyareti

Başkan Tosun’dan, Kurban Pazarı’na Bayram Ziyareti

323
0
PAYLAŞ

Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Kurban Bayramı arefesinde ilçede kurulan kurban pazarını ziyaret ederek vatandaşların bayramlarını tebrik etti.

Kurban Bayramı Arefe’sinde Kula’da kurulan hayvan pazarında kurbanlık alışverişi hareket kazandı. Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, yaklaşan bayram dolayısıyla Kurban Pazarı’nı ziyaret etti. Kurbanlık hayvanlarını satışa getiren yetiştiricileri tek tek ziyaret ederek sohbet eden Başkan Tosun üreticilere hayırlı işler diledi. Pazar yeri ziyaretine Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun’a, Milliyetçi Hareket Partisi Kula İlçe Başkanı Nazım Baytok, Kula Belediye Meclis Üyeleri Vedat Yılmaz ve Mehmet Kavas eşlik etti.  Kurban pazarında incelemelerde bulunan Başkan Tosun’a, Kula Belediyesi Zabıta Müdürü Hüseyin Ulu alınan tedbirler ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Üreticilerin en çok merak ettiği 2370 küçükbaş ve 140 büyükbaş kapasiteli, 16 Bin 140 metrekarelik alan üzerine inşa edilecek yeni hayvan pazarı hakkında hakkın da bilgi veren Başkan Tosun, kısa zaman içerisinde inşaat sürecinin tamamlanarak üreticilerin hizmetine açılacağını ifade etti.

Başkan Tosun; “ Daha Modern Kula İçin Çalışıyoruz”

 Belediyeciliğin görevinin sadece ulaşım, su ve alt yapı çalışması olmadığını ifade eden Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun; “ Kulamıza günümüzün yaşam standartlarına uygun alanlar kazandırmaya çalışıyoruz. İlçemizde birçok insan geçimini hayvan yetiştiriciliği ile sağlıyor. Hayvancılıkla uğraşmanın ne kadar zor bir iş olduğunu biliyoruz. Üreticilerimizin daha rahat ortamlarda işlerini yürütebilmeleri için 2370 küçükbaş ve 140 büyükbaş kapasiteli, 16 Bin 140 metrekarelik alan üzerine inşa edilecek yeni hayvan pazarı inşaat sürecini başlattık. İnşallah kısa zaman içerisinde tamamlanarak vatandaşlarımızın hizmetine açılacak. Herkesin Kurban Bayramını kutlar, üreticilerimize hayırlı işler diliyorum” dedi.

Yorum Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here