Ana sayfa Kula Kula Halkı’nın %81’i Başkan Tosun’dan Memnun

Kula Halkı’nın %81’i Başkan Tosun’dan Memnun

459
0
PAYLAŞ

STOPAR-K Stratejik Toplumsal Araştırma Firması, Kula’da kamuoyu yoklaması yaptı. 60 mahallede 5 Bin 853 vatandaşla yüz yüze gerçekleştirdiği anket sonuçlarında Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun’un çalışmalarında %81 oranında memnuniyet çıktı.

MHP’li Kula Belediye Başkanı seçilen Hüseyin Tosun’un, belediye başkanlığı görevinde 4 yıl geride kaldı.  Yerel hizmetleri değerlendirmek, vatandaşların yerel yönetimlerden memnuniyetini ülke genelinde araştıran STOPAR-K araştırma şirketi Kula’nın 60 Mahallesi’nde temmuz ayı içerisinde 5 bin 853 vatandaşla yüz yüze anket çalışması gerçekleştirildiği bildirildi. Ankete katılanlar, “Kula Belediyesi’nin hizmetlerine 1 ile 10 puan arası kaç puan verirsiniz” sorusuna 10 üzerinden 7,75 puan verdi. 5 bin 853 vatandaşın katıldığı ve “Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun’un Belediye Başkanlığından memnun musunuz?” sorusuna %39,45 “Kesinlikle Memnunum”, %42,35 “Memnunum” %18,2 “Hiç Memnun Değilim”  cevabını verdiği ankette Başkan Tosun’a toplamda yüzde %81,8 oranında memnuniyet çıktı.

Kulalılar, En Çok  Altyapı, Köprülü Kavşak, Yol ve Ulaşım Hizmetleri İstiyor

 Kula’nın 60 mahallesinde vatandaşlarla yapılan yüz yüze ankette “Manisa Büyükşehir Belediyesi’nden beklediğiniz en öncelikli hizmet hangisidir?” sorusuna en yüksek %32,40’lık oranla “altyapı hizmetleri” ve “%28,60’lık oranla “köprülü kavşak” cevabını verdi. Ankete katılan vatandaşlar, “Kula Belediyesi’nden beklediğiniz en öncelikli hizmet hangisidir?” sorusuna ise en yüksek %42,40 oranla yol ve ulaşım hizmetleri istedi.

Kadınlar, Belediye Hizmetlerinden Daha Memnun

Demografik değişkenler cinsiyet, eğitim, yaş, ekonomik gelire göre yapılan araştırmada “Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun’un belediye başkanlığından memnun musunuz?” sorusuna kadın katılımcılar %41,96 oranla “kesinlikle memnunum”, erkek katılımcılar ise %36,95 oranla “kesinlikle memnunum” yanıtını verdi.

Başkan Tosun, “Bizlerde, Kula ve Kulalılardan Memnunuz”

 Kamuoyu araştırmasının sonuçlarını değerlendiren Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, “ 30 Mart 2014 yılında başladığımız hizmet yolculuğumuzda, geride bıraktığımız yaklaşık 4,5 yılda olduğu gibi, aynı azim ve heyecanla, hizmet ve yatırımlarımıza devam edeceğiz. Yapılan hizmetlerde en büyük pay, her zaman güvenlerini yanımızda hissettiğimiz hemşehrilerimizindir. Ortaya çıkan anket sonuçları da çalışmalarımızı destekleyicidir. Hayallerimizde olan yepyeni ve daha görkemli bir Kula için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Tarafsızlıkla ortaya çıkan anket sonuçlarının, bizlerin çalışmalarını desteklediğini görmek bizleri mutlu ettiği kadar eksikliklerimizi de görme imkanı bulduk. Bunları göz önüne alarak çalışmalarımızı arttırarak sürdüreceğiz. İnşallah bu memnuniyet oranları, özellikle istihdam yatırımları sonucu dışarıya göç vermeyi önlediğimizde ve işsizliği büyük ölçüde giderdiğimizde daha da artacağını düşünüyorum. Ankete katılan tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum. İlçemize en iyi hizmetleri sunmak noktasında durmadan çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Yorum Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here