Ana sayfa Manisa Kula, 61 Yıl Sonra Yeniden Bakan Çıkardı

Kula, 61 Yıl Sonra Yeniden Bakan Çıkardı

519
0
PAYLAŞ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı yeni kabinede Manisalı ya da Manisa ile bağlantısı bulunan 3 bakanın bulunması Manisalıları sevindirdi.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin yeni açıklanan kabinesinde aslen Kulalı olan Spor Toto Teşkilatı Başkanı görevindeyken Gençlik ve Spor Bakanlığı görevine getirilen Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Ticaret Bakanı görevi verilen Demirci ilçesinden Ruhsar Pekcan ve merhum Ekrem Pakdemirli’nin oğlu Bekir Pakdemirli’nin Tarım ve Orman Bakanı olarak atanması Manisa ve Kula’da sevinçle karşılandı. Yeni kabinede Osman Aşkın Bak’ın yerine Gençlik ve Spor Bakanı, Kulalı Mehmet Muharrem Kasapoğlu oldu. 1955 – 1957 yılları arasında Sağlık Bakanı olarak görev ayapan Kulalı merhum Dr. Nafiz Körez’in ardından 61 yıl sonra diğer bir Kulalı Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun Gençlik ve Spor Bakanı Kula’da büyük sevinç yaşattı. 17 Aralık 2012 tarihinde Bekir Yunus Uçar’ın yerine Spor Toto Teşkilat Başkanlığı görevine getirilen ve 6 yıllık görev süresince yurt genelinde sporda tesisleşmeye yönelik attığı önemli adımlarla büyük takdir spor camiasında büyük saygı ve takdir toplayan Kulalı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, memleketi Kula’ya da son olarak 11 Milyonluk Yatırımla Dev Spor Kompleksi İnşaatını başlatmıştı. Spor Toro Teşkilat Başkanlığı öncesinde de Başbakanlık Müşaviri ve Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’in müşavirliğini yapan Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun bakanlık görevi Kulalıları gururlandırdı.

Mehmet Muharrem Kasapoğlu Kimdir?
Aslen Manisa Kulalı olan Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 1976 yılında İstanbul’da doğdu. Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Dr. Kasapoğlu, aynı üniversitede mahalli idareler ve yerinden yönetim programında yüksek lisans yaptı. ABD’deki Florida State Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde yönetim organizasyonu alanında araştırmacı, uzman ve proje koordinatörü olarak çalışan Dr. Mehmet Kasapoğlu, Palm Beach Atlantic Üniversitesi’nde işletme yüksek lisansını tamamladı. Dr. Kasapoğlu, İstanbul Üniversitesi’nden yerel istihdam konusundaki çalışmasıyla doktora derecesi aldı. Türkiye ve yurt dışındaki öğrencilik yıllarında sivil toplum kuruluşlarında aktif görev alan Dr. Kasapoğlu, özel sektörde uluslararası ticaret alanında çalıştı. Dr. Mehmet Kasapoğlu, 2009 yılında Başbakanlık Müşavirliği’ne atanmasının ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda çeşitli görevler üstlendi.

Spor Toto Teşkilat Başkanlığı döneminde sporun tabana yayılması ve herkes için spora erişilebilirliğin sağlanması amacıyla çok sayıda tesisin ülkemize kazandırılmasına katkıda bulunan Dr. Kasapoğlu, gençlik, eğitim ve spor faaliyetlerinin finansmanı ile sportif istihdamın artırılması konularına özellikle odaklandı. Evli ve bir çocuk babası olan Dr. Mehmet Kasapoğlu, İngilizce ve Arapça biliyor.

Yorum Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here