Ana sayfa Eğlence Jeopark Futbol Turnunası’nın Şampiyonu Hacıtufan Oldu

Jeopark Futbol Turnunası’nın Şampiyonu Hacıtufan Oldu

334
0
PAYLAŞ

Kula Belediyesi’nin düzenlediği 3. Geleneksel Jeopark Futbol Turnuvası’nın görkemli finalinde, şampiyonluk kupasını kaldıran taraf Hacıtufanspor oldu.

Kula Belediyesi’nin geleneksel olarak düzenlediği ve bu yıl üçüncüsünü düzenlenen Jeopark Futbol Turnuvası’nın final maçı Jeopark Sentetik Saha’da gerçekleşti. 11 takımın yer aldığı turnuvada finale çıkmaya hak kazanan Hacıtufanspor ile Sanayispor arasında oynanan maçta gülen taraf üstün gayret ve mücadelesi ile Hacıtufanspor oldu.  Çekişmeli olarak geçen maç iki takımın gol bulamaması sonucu uzatmalara gitti. Uzatmalarında golsüz geçmesiyle penaltılara giden final mücadelesinde 4-2’lik skorla ile şampiyon Hacıtufanspor oldu. Turnuva finalini sporsever vatandaşlarla birlikte izleyen Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun’a, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Nazım Baytok, Kula Belediye Meclis Üyesi Selim Urlu ve Jeopark Kula Belediyespor Kulüp Başkanı Vedat Yılmaz eşlik etti.

Final Maçının sona ermesiyle birlikte, müsabakanın hakemlerine plaket takdim edildi. Turnuva’nın üçüncüsü TO-ME Petrolspor’a madalyalarını Kula Belediye Meclis Üyesi Selim Urlu taktim etti. Turnuvanın ikincisi Sanayispor’a ise madalyalarını Kula Belediyespor Kulüp Başkanı Vedat Yılmaz taktim ederken, ikincilik Kupasını Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun verdi. Turnuvanın Şampiyonu Hacıtufanspor tezahüratlar ve alkışlar eşliğinde Şampiyonluk Kupasını ve üç günlük tatil hediye çekini Başkan Tosun’un elinden alarak havaya kaldırdı. Taraftarları ile birlikte sahaya inen oyuncular Başkan Hüseyin Tosun ve Kula Belediye Meclis üyeleri ile birlikte hatıra fotoğraf çektirdi.

Başkan Tosun; “Sporda Marka Bir İlçe Olma Yolunda Çalışıyoruz”

Kula Belediye başkanı Hüseyin Tosun, Kula’da spora verdiğimiz yatırımlar sayesinde gençlerimizi zararlı alışkanlıklardan uzak tutmaya çalıştıklarını belirterek, “Bir aydan uzun zamandır turnuvamız devam etmekte. Turnuvada heyecanlı maçlara şahit olduk. Biz, Kula Belediyesi olarak her zaman spor ve sporcunun yanındayız. Futbol, voleybol, basketbol ve güreş gibi birçok alanda sporcu yetiştiriyoruz. Jeopark Kula Belediyesporumuz Efeler Ligi gibi TVF’nin en üst seviyesinde mücadele etmektedir. Maçlarımız, TRT gibi kanallarda yayınlanıyor. Son zamanlarda Kulamız adına gelişen önemli olaylardan birisi de Muharrem Kasapoğlu’nun Spor ve Gençlik Bakanlığına atanması oldu. Onun destekleriyle Kulamızda sporcuya destek olmak üzere çok amaçlı spor kompleksini çok yakında hizmete sunacağız. Kulalı gençlerin spora olan bu ilgisi devam ettikçe bu tarz turnuvaların kalitesi artarak devam edecektir. Takımlarımız ilk günden itibaren mücadeleyi hiç bırakmayarak, Kulalı sporseverlere iyi bir seyir sundu. Turnuvada mücadele eden tüm takımlarımızı ayrı ayrı tebrik ediyorum. Bu gün burada finalini yaptığımız bu turnuvanın kazasız bitmesi bizleri ayrıca mutlu etti” dedi.

 

Yorum Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here