Ana sayfa Ekonomi Büyükşehir’den Kula’ya Sera Desteği

Büyükşehir’den Kula’ya Sera Desteği

385
0
PAYLAŞ

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından yüzde 75’i hibe yoluyla üreticilere teslim edilen ve üretime katkı sağlaması hedeflenen seralarda üretim başladı. Bu kapsamda Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin Tarımsal Hizmetler Dairesi yönetimi, Manisa Büyükşehir Belediyesini ziyaret ederek, Kula ilçesindeki seralarda incelemelerde bulundu.

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı kanalıyla üreticiye yönelik destek ve projeleri devam ediyor. Bu kapsamda Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi  Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Hacı Aslan, Manisa Büyükşehir Belediyesini ziyaret ederek, Kula ilçesindeki seralarda incelemelerde bulundu. Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı Bircan Gençoğlu ve şube müdürleri tarafından karşılanan Aslan’a Manisa Büyükşehir Belediyesinin kırsal alanda yaptığı çalışmalar ve hizmetlerle ilgili sunum gerçekleştirildi.

Seracılık Projesini Yerinde İnceledi

Sunumun ardından Kula’da hayata geçirilen sera desteğini yerinde görmek amacıyla ilçeye hareket edildi. Örtü Altı Yetiştiriciliğinin Geliştirilmesi Projesi’ni (Seracılık) yakından inceleyen Hacı Aslan, gerçekleştirilen proje hakkında bilgilendirildi. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Hacı Aslan, proje hakkında, “Vatandaşı kalkındırmak ve yanındayız mesajını verebilen çok güzel bir proje. İnşallah Tekirdağ Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı olarak bu gibi güzel projelere bizler de imza atacağız” dedi.

Kula’nın Tarihi ve Turistik Yerleri de Tanıtıldı

Manisa Büyükşehir Belediyesine ziyarette bulunan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Hacı Aslan’a tarihi Kula Evleri ve Peri Bacaları da Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı Bircan Gençoğlu ve personeller tarafından tanıtıldı. Bu tarihi yerlere hayran kaldığını belirten Daire Başkanı Hacı Aslan teşekkürlerini sundu.

Yorum Yaz

Please enter your comment!
Please enter your name here